Кошик
89 відгуків
+380 (44) 232-13-45
+380 (67) 825-34-55
+380 (50) 327-50-55
ул.Серпова 11, Київ, Україна
Медичне обладнання від компанії ТОВ "Нікатор"

Частота серцевих скорочень: норми і залежність

Частота серцевих скорочень: норми і залежність

Наскільки правильна ваша частота серцевих скорочень у стані спокою? Як перевірити роботу серця? Що таке ЕКГ апарат? Де купити апарат для ЕКГ?

Дізнайтеся, що нормально, а що ні, і що може привести до того, що ваше серцебиття у спокої вилетить з ладу. Вимірювання пульсу - стародавня техніка, налічує тисячі років, але в наші дні ви її майже ніколи не дізнаєтеся. Давно пройшли ті дні, коли ви дивилися на годинник, притискаючи пальці до шиї. Тепер виміряти частоту пульсу в стані спокою так само просто, як запустити додаток для смартфона або сказати: «Siri, який у мене пульс?»

Простота, з якою ви можете визначати частоту серцевих скорочень у стані спокою і відслідковувати її з плином часу призвела до свого роду відродження серцевого ритму серед медичних працівників, причому кожен, від шанувальників здоров'я до фанатиків фітнесу, намагається використати його для своїх цілей. Але багатство даних про частоті серцевих скорочень, доступних буквально на кінчиках ваших пальців, нічого не означає, якщо ви не знаєте, як їх інтерпретувати.

Який нормальний пульс у стані спокою?

Частота серцевих скорочень у спокої (RHR) - кількість серцебиття у хвилину у стані спокою - це швидкий спосіб визначити, наскільки ефективно працює ваше серце. Те, що вважається нормальним, може сильно варіюватися від людини до людини, але в цілому ваш RHR повинен потрапляти між 60 і 100 ударів в хвилину.

Якщо ваш RHR постійно перевищує 100 ударів в хвилину (стан, відоме як тахікардія), вам слід проконсультуватися з лікарем, особливо якщо ви відчуваєте інші симптоми, такі як сором у грудях, втому або задишка.

Серце в стані спокою (т. е.> 100 ударів в хвилину) може означати багато речей, - говорить кардіолог Дженніфер Хэйт, доктор медичних наук, співдиректор жіночого кардіологічного центру Колумбії. - Ви можете бути зневоднені, мати поганий рівень фізичної підготовки або це може бути ознака чогось більш серйозного у вашому серці або легенів. "

Якщо ви не зовсім здорові, і ваш RHR постійно нижче 60 ударів в хвилину, у вас може бути брадикардія, яка може супроводжуватися запамороченням або дискомфортом у грудях. «Повільне серцебиття також може означати багато разних речей», - говорить Хэйт. «Це може бути абсолютно нормально, ознака відмінної фізичної підготовки, або це може означати проблеми з серцем. Якщо ваш пульс у стані спокою значно нижче 60, і ви не відчуваєте себе добре, ви повинні піти до лікаря і отримати ЕКГ». "

ЕКГ або електрокардіограма – широко поширене дослідження для оцінки діяльності серцевого м'яза. Обов'язково упевніться, що клініка використовує сучасний ЕКГ апарат, який має сертифікат. Сучасні апарати для ЕКГ мають безліч додаткових функцій, практично всі вони кольорові і відразу ж виводять на друк результати обстеження. Процедура займе у вас не більше 15 хвилин. Не відкладайте своє здоров'я на потім! Купити ЕКГ апарат можна в нашому магазині. Широкий вибір моделей представлений тут.

Фактори, що впливають на частоту серцевих скорочень у спокої

При вимірюванні вашого RHR, майте на увазі, що є ряд речей, які можуть вплинути на ваше читання, в тому числі:

· вік: RHR може зменшуватися з віком, згідно з деякими дослідженнями.

· стать: в середньому, RHR жінок, як правило, на два-сім ударів у хвилину вище, ніж у чоловіків

· температура повітря: RHR може збільшуватися в жарку погоду, але зазвичай не більше 10 ударів в хвилину

· емоції: сильне почуття стресу, неспокою або навіть щастя може підняти вашу RHR

· положення тіла: RHR може бути на 3 уд / хв вище, коли ви сидите, а не лежите. Точно так само RHR має тенденцію трохи збільшуватися при стоянні

· медикаментозне лікування: відпускаються за рецептом ліки, такі як антидепресанти, бета-блокатори, можуть призвести до того, що ваш RHR буде вище або нижче, ніж якщо б ви не приймали ліки.

Значить, ваш пульс у спокої нормальний - що тепер?

Congrats! Нормальное чтение RHR, безусловно, хорошо, но если вы следите за ним по причинам, связанным с физической подготовкой или здоровьем, это не единственное, на что следует обратить внимание. Это потому, что «нормальный» не обязательно равен «здоровому». Фактически, в недавнем исследовании мужчины среднего возраста с RHR 75 ударов в минуту или выше в начале исследования имели в два раза больше шансов умереть в течение следующих 11 лет по сравнению с мужчинами с RHR 55 или ниже. «В идеале, вы хотите, чтобы частота сердечных сокращений в покое составляла от 50 до 70 ударов в минуту», - говорит Хейт. «Но я не думаю, что люди должны одержимо проверять это». Раз в месяц это совершенно нормально и достаточно. «Также очень важно то, как быстро снижается частота сердечных сокращений после тренировки», - сказал Хэйт. «Мы хотим видеть, что ваше сердцебиение в покое медленное, что оно соответствующим образом увеличивается с помощью упражнений, и что оно быстро падает после аэробной активности - в течение нескольких минут». Независимо от того, какой метод вы используете, когда вы пытаетесь оценить, насколько вы здоровы, одно можно сказать наверняка: любые результаты следует учитывать наряду с другими показателями, такими как артериальное давление и уровень холестерина, при консультации с врачом, особенно если вы замечаете изменения с течением времени.

Информация, содержащаяся в этой статье, предназначена только для образовательных и информационных целей и не предназначена для медицинской консультации. Всегда консультируйтесь с врачом или другим квалифицированным медицинским работником относительно любых вопросов, которые могут у вас возникнуть о состоянии вашего здоровья.

Контакти
+380 (44) 232-13-45
+380 (67) 825-34-55
+380 (50) 327-50-55
+380 (63) 583-50-55
ул.Серпова 11, Київ, Україна
ТОВ "Нікатор"
НИКАТОР

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner