Кошик
89 відгуків
+380 (44) 232-13-45
+380 (67) 825-34-55
+380 (50) 327-50-55
ул.Серпова 11, Київ, Україна
Медичне обладнання від компанії ТОВ "Нікатор"

Гематологічний аналізатор - має значення вигляд апарата?

Гематологічний аналізатор - має значення вигляд апарата?

В наші дні гематологічні аналізатори можуть багато. Вони можуть зробити загальний аналіз крові або визначити кількість червоних чи білих кров'яних тілець або тромбоцитів. Вони можуть сказати вам концентрацію гемоглобіну, гематокрит, індекси еритроцитів і різницю лейкоцитів. Навіть старі машини можуть проводити обмежений загальний аналіз крові і тричастинний диференціал лейкоцитів, даючи значення для нейтрофілів, лімфоцитів і всіх інших білих клітин разом. Найкрасивіші - це моноцити, базофіли і еозинофіли. Вони також можуть виявляти ядросодержащие еритроцити.

Дуже важливо придбати сучасний гематологічний аналізатор для своєї лабораторії.

Відомо, що в певних ситуаціях гематологічні аналізатори видають помилково низька кількість тромбоцитів. Це турбує деяких клієнтів. У цьому записі блогу ми поговоримо про це і пояснити, чому не всі машини однакові.

Безсумнівно, іноді точність підрахунку тромбоцитів має вирішальне значення. По-перше, це те, як ви оцінюєте ризик кровотечі у пацієнтів. Зниження кількості тромбоцитів спостерігається при тромбоцитопенічній пурпурі, апластичної анемії і лейкемії. Занадто багато тромбоцитів може означати первинну тромбоцитемию, істинну поліцитемію або хронічний мієлолейкоз. Ви хочете отримати правильні цифри для діагностики і диференціала при клінічному гемостазі та тромботичних захворюваннях.

Протягом багатьох років підрахунок тромбоцитів проводили за допомогою мікроскопічного підрахунку, автоматичних аналізаторів клітин крові і «міжнародного еталонного методу» (або «ПРАВАМИ»), заснованого на проточної цитометрії, як це було запропоновано Міжнародною радою по стандартизації в гематології (ICSH).  Широко використовується метод «імпедансу», винайдений Бекманом Коултером. У нього є свої обмеження, такі як неможливість відрізнити тромбоцити від частинок аналогічного розміру та об'єму. Виробники гематологічних аналізаторів дуже старалися вирішити цю проблему. Гематологічні аналізатори  Mindray - це оптичні лічильники тромбоцитів, які розрізняють компоненти крові за типом і силі світлових сигналів. Інший аналізатори ще роблять це зовсім інакше, з флуоресцентним фарбуванням нуклеїнових кислот.

 

Який спосіб краще?

В ці дні постійно проводяться очні дослідження. Одне велике дослідження нещодавно оцінив кілька ітерацій лічильних машин з оптичною флуоресценцією в світлі тромбоцитопенії і тромбоцитозу. Дослідники виявили, що коефіцієнт кореляції між Sysmex XN-9000-F (r = 0,988) та їх золотим стандартом IRM був більше, ніж у Sysmex XN-9000-O (r = 0,984) або Sysmex XN-9000. -I (r = 0,937) для зразків з тромбоцитопенією. Порівняно з ПРАВАМИ, середнє зміщення для Sysmex XN-9000-O і Sysmex XN-9000-F було таким же, але 95% LA для Sysmex XN-9000-O (95% LA = від -10,8 до +7,8) був ширший, ніж Sysmex XN-9000-F (95% LA = від -9,4 до +6,4) для зразків з тромбоцитопенією. Цікаво, що не всі вони однакові, навіть в рамках одного методу підрахунку.

В різних модальностях це стає ще цікавіше. Одне окреме дослідження показало, що флуоресцентний метод більше підходить для підрахунку тромбоцитів у пацієнтів з тромбоцитопенією, ніж оптичний та імпедансний методи.

 

Інше дослідження, однак, показує, що метод імпедансу насправді перевершує оптичні і люмінесцентні методи у пацієнтів із тромбоцитозом. Відмінності між результатами двох досліджень можуть бути пов'язані з відмінностями в дизайні досліджень. В одному з досліджень використовувалися зразки пацієнтів з таласемією, в той час як в іншому не використовувалася конкретна популяція хворих. Обидва дослідження, до речі, показали, що оптичні методи більш відповідають ПРАВАМИ, ніж методи імпедансу для підрахунку тромбоцитів на нормальному рівні. Це було вірно для приладу Sysmex XN-9000, а також приладу BC-6000 Plus.

Чому ці невідповідності? Чому різні методи виявлення тромбоцитів дають різні числа?

Метод импеданса рассматривает каждую пластинку, проходящую через небольшое отверстие. Это определяет только объем. Поэтому его путают с большими тромбоцитами, маленькими эритроцитами, агрегацией тромбоцитов и клеточными остатками. В модных машинах, таких как BC-6000 Plus и XN-9000, это можно обойти с помощью флуоресцентного окрашивания нуклеиновой кислоты. Это показывает РНК и часть ДНК в клетках и, наконец, позволяет различать различные вещества по интенсивности световых сигналов. Иногда возникают и внешние факторы, такие как мешающие вещества в мазках периферических кровяных телец.

Так почему же не все используют метод флуоресценции для каждого образца? Потому что это дорого, вот почему. Об этом говорится в недавнем исследовании, в котором были подробно рассмотрены различные методы при определенных клинических синдромах. В этом исследовании было рассмотрено 23 различных автоматизированных анализатора крови, и было обнаружено, что большинство из них дали более высокие результаты, чем IRM, но все имели приемлемую чувствительность и уровень соответствия с эталонным методом диагностики тромбоцитопении и тромбоцитоза. Таким образом, исследователи пришли к выводу, что все 3 автоматизированных метода могут использоваться для скрининга и исключения тромбоцитопении и тромбоцитоза у пациентов с талассемией. Однако они заметили, что специфика PLT-I была низкий для диагностики тромбоцитопении. Они постановили, что следует использовать дополнительный тест для улучшения специфичности диагностики тромбоцитопении, когда значение PLT-I ниже 1003 · 103 / л. PLT-O или PLT-F могут использоваться в этой настройке из-за их более высокой специфичности и степени соответствия IRM. Если вы можете себе это позволить. То, какой гематологический анализатор купить для собственной лаборатории или клиники, вероятно, будет зависеть от того, что вы пытаетесь сделать.

Если вы совершаете покупки у нас, вы можете взглянуть на анализатор на нашем сайте и получить консультацию нашего менеджера. Мы предложим вам гематологические анализаторы, которые избавляют от ручной загрузки образцов, что делает работу быстрой и дешевой, с оптимизированной системой управления данными, которая избавляет от головной боли при их вызове. Также есть анализаторы Mindray, полностью автоматизированные и очень доступные. Они управляют дифференцировкой лейкоцитов на 3 части, с 19 параметрами и 3 гистограммами. Они будут выполнять 30 выборок в час, и вы можете сохранить результаты для 10 000 из них (включая гистограммы).

Чтобы купить гематологический анализатор, звоните нам прямо сейчас или оставляйте заявку на нашем сайте. Мы с вяжемся в вами в ближайшее время.

Контакти
+380 (44) 232-13-45
+380 (67) 825-34-55
+380 (50) 327-50-55
+380 (63) 583-50-55
ул.Серпова 11, Київ, Україна
ТОВ "Нікатор"
НИКАТОР

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner