Кошик
89 відгуків

Сейчас компания не может быстро обрабатывать заявки клиентов. Заказы и сообщения для компании, присланные в выходные дни, будут обработаны позже.Спасибо за понимание!

+380 (44) 232-13-45
+380 (67) 825-34-55
+380 (50) 327-50-55
ул.Серпова 11, Київ, Україна
Медичне обладнання від компанії ТОВ "Нікатор"

Наскільки маски допомагають проти COVID-19?

Наскільки маски допомагають проти COVID-19?

Нові дані свідчать про те, що новий коронавірус може поширюватися по повітрю. Це також виявиться заразливим, навіть якщо у людей немає симптомів, які свідчать про те, що вони заражені. Ці два викликають занепокоєння відкриття змусили Центри США по контролю і профілактиці захворювань минулого місяця рекомендувати всім носити маски в громадських місцях.

У зв'язку з дефіцитом масок медичного рівня CDC рекомендував, щоб вони були зарезервовані для працівників охорони здоров'я. Громадськості порадили шукати маски з тканини, які вони могли купити або зробити вдома. Найкращий захист від повітряних вірусів відома як маски N95. Це те, що лікарняні працівники іноді використовують навколо людей, які можуть бути хворі. Вони відрізняються від масок, які надягають лікарі та медсестри в хірургії. У зв'язку з дефіцитом масок N95 медичне співтовариство просило громадськість зарезервувати їх для лікарняних бригад і служб швидкої допомоги. Але люди можуть купити або зробити тканинні маски. Якщо хвора людина носить одну з них, маска може вловити більшу частину його зародкових крапель слини або носової слизу. Це може обмежити проникнення вірусу на поверхню, до якої можуть долучитися інші. Але ці маски призначені для захисту людей від того, хто їх носить, а не навпаки. І ніяка маска не замінює миття рук і соціальне дистанціювання.

Наскільки добре працюють тканинні маски?

Без масок люди, хворі новим коронавірусом, можуть поширювати мікроби навіть без кашлю або чхання. Дані показують, що дихання може привести до появи вірусів в повітрі. Але тканинні маски можуть захопити частину цього. Міжнародна дослідницька група на чолі з командою з Університету Гонконгу вивчила 246 осіб, хворих вірусними інфекціями. У деяких були коронавіруси (які викликають застуду). В інших були риновіруси (які також викликають застуду) або віруси грипу. Деякі були заражені принаймні двома різними типами вірусів. Дослідники випадковим чином призначили половині людей носити хірургічні маски. Потім команда зміряла віруси, присутні в видиху кожної людини. Від 30 до 40 відсотків людей з коронавирусной інфекцією видихали віруси, якщо вони не носили маски. Але вірус не був виявлений в видиху через хірургічну маску. Ці маски виявилися трохи менше захисними для людей з грипом. І маски не мали ніякого значення те, скільки вірусу було выдыхаемо людьми з риновірусні інфекції.

Ненсі Г. Л. Ленг і її команда поділилися своїми висновками 3 квітня в журналі Nature Medicine. Ці висновки важливі, але, можливо, не говорять, наскільки добре будуть працювати тканинні маски. Причина: хірургічні маски виготовлені з нетканого матеріалу. Він відрізняється від бавовни та інших тканин, використовуваних в тканинних масках. Тканинна маска повинна фільтрувати дрібні частинки, але при цьому через неї легко дихати. Дослідження 2013 року показало, що деякі матеріали, такі як мішки для пилососа, добре фільтрують, але утруднюють дихання. Бавовняні футболки - набагато більш дихаюча тканина. І в цьому дослідженні вони фільтрували мікроби приблизно вдвічі менше, ніж хірургічні маски. Ще одна перевага носіння таких масок: вони нагадували власникам, що їм не слід доторкатися до носа або рота (які тепер були закриті).

 

Тканевые маски не идеально подходят для лица. Там будут пробелы по бокам. Многие люди также не носят их должным образом (например, оставляя нос открытым, прикрывая рот). Вот почему 4 марта JAMA Network опубликовала для общественности целую веб-страницу, на которой показано, как следует носить маски во время эпидемии, такой как COVID-19. Но с тех пор, как эта статья была впервые опубликована, появились данные, свидетельствующие о том, что люди без симптомов могут распространять вирус. Поэтому медицинское сообщество теперь рекомендует идти дальше, чем отмечала эта веб-страница; воно стверджує, що кожен повинен виходити в масці, коли виходиш на публіку.

Дослідження хірургічних масок показали, що вони можуть блокувати великі частинки, що вилітають прямо перед ротом. Але маленькі крапельки вірусу і інші, що знаходяться в повітрі частинки все ще можуть стріляти з боків і зверху хірургічних масок. При використанні тканинних масок деякі віруси можуть проникати крізь, так і з боків і зверху. Ще одна межа всіх досліджень маски: ніхто не показав, скільки частинок коронавіруса необхідно, щоб порушити інфекцію.

Для деяких вірусів достатньо всього одного вірусу. Але навіть якщо тканинна маска відфільтровує тільки 10 відсотків вірусних частинок, що «у разі пандемії, можливо, це варто робити», - говорить Дональд Мілтон. Він є експертом з інфекційних захворювань у Школі громадського здоров'я Університету Меріленда в Коледжі.

Будь-яка маска може допомогти захопити деякі вірусні краплі, перш ніж вони потраплять в повітря. Але маска «не замінює соціальне дистанціювання», говорить Лідія Буруби з Массачусетського технологічного інституту в Кембриджі. «Це неповноцінна захист, в якій люди повинні почувати себе самовпевнено».

Контакти
+380 (44) 232-13-45
+380 (67) 825-34-55
+380 (50) 327-50-55
+380 (63) 583-50-55
ул.Серпова 11, Київ, Україна
ТОВ "Нікатор"
НИКАТОР

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner