Кошик
89 відгуків
+380 (44) 232-13-45
+380 (67) 825-34-55
+380 (50) 327-50-55
ул.Серпова 11, Київ, Україна
Медичне обладнання від компанії ТОВ "Нікатор"

Термотерапія

Термотерапія (thermae – тепло, спека; therapia — лікування) — теплолікування, сукупність фізіотерапевтичних методів, що використовують тепло природних і штучних джерел.

Термотерапія — це вологе тепло водяних ванн, лазень, зігріваючих компресів, лікувальних грязей, і сухе тепло грілки, інфрачервоної лампи, парафіну, озокериту, сухоповітряних і электросветовых ванн. Для більш глибокого прогрівання термотерапія використовує високочастотні та надвисокочастотні струми.

Лазні, сауни, хаммам, у яких вплив на організм сухого або влажого тепла, пари, гарячої та холодної води також належать до термотерапії.

У домашніх умовах застосовують водяні і електричні грілки, припарки і зігрівальні компреси, нагріті сіль, пісок. У лікувальних установах термотерапію здійснюють за допомогою електричних ламп розжарювання, інфрачервоних променів, лікувальних грязей, парафіну, озокериту; для посиленого теплоутворення в тканинах тіла використовують индуктотермию, високочастотні електричні поля і мікрохвилі.

При застосуванні природних теплоносіїв, крім температурного дії (за рахунок великої теплоємності, малої теплопровідності і відсутності конвекції), проявляється їх хімічну дію (за рахунок наявності неорганічних та органічних кислот у лікувальної грязі, біологічно активних речовин в озокериті, мінеральних масел в парафіні) і механічне (наприклад, компресійний ефект аплікації парафіну, озокериту).

Термотерапія спричинює місцеві та загальні реакції організму. Поліпшення крово - і лімфообігу. Розширюються кровоносні судини, що призводить до гіперемії і підвищення температури шкіри, що сприяє прискоренням процесів обміну, утворенням біологічно активних речовин, посиленням процесу регенерації, розсмоктуванням продуктів тканинного розпаду. Все це обумовлює протизапальний, знеболюючий і розсмоктуючий ефект. При загальному нагріванні відбувається збільшення частоти пульсу і дихання, зниження артеріального тиску, збільшення потовиділення, розширення просвіту бронхів, підвищення моторної функції органів шлунково-кишкового тракту. Оптимальна реакція виникає в тих випадках, коли немає надмірної теплової навантаження на організм.

Показання до термотерапії

Захворювання опорно-рухового апарату, периферичної нервової системи, ЛОР-органів, сечостатевої систе-ми, при травмах, спайковому процесі. Знімає напругу і втому, покращує стан емоційної сфери, підвищує захисні сили організму. Використовується при лікуванні целюліту, ожиріння та захворювань шкіри.

Фільтри
Контакти
+380 (44) 232-13-45
+380 (67) 825-34-55
+380 (50) 327-50-55
+380 (63) 583-50-55
ул.Серпова 11, Київ, Україна
ТОВ "Нікатор"
НИКАТОР

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner