Біохімічні аналізатори
Прилади, що використовують для клінічних і хімічних досліджень різні механічні і комп'ютерні технології. З їх допомогою можливе визначення наявності і концентрації електролітів, субстратів, ферментів, ліпідів, специфічних білків, гормонів, лікарських препаратів та наркотичних речовин практично у будь-яких видах біологічного матеріалу: сироватка, плазма, спинномозкова рідина, сеча.
Біохімічні аналізатори забезпечують виконання термінових і планових, спеціальних і традиційних клініко-біохімічних тестів і аналізів. Вибір аналізатора здійснюється у відповідності зі специфікою клініко-діагностичної лабораторії.
З їх допомогою визначаються:
- Ферменти: a-Амілаза, Панкреатична амілаза, Аланінамінотрансфераза, g-Глютамилтрансфераза, Креатининкиназа, Лактатдегідрогеназа, Ліпаза, a-Гидроксибутиратдегидрогеназа, Лужна фосфатаза
- Субстрати: Альбумін, Глюкоза, Сечовина, Сечова кислота, Загальний білок, Загальний білок в сечі, Білірубін прямий, Білірубін загальний, Креатинін
- Ліпіди: Холестерин, Холестерин високої щільності, Холестерин низької щільності, Тригліцериди
- Електроліти: Залізо, Кальцій, Хлориди, Магній, Фосфор, Цинк, Мідь, Натрій, Калій
Розрізняють повністю автоматичні і напівавтоматичні біохімічні аналізатори. Перші виконують більшість операцій: відбір матеріалу та необхідних реагентів, їх перемішування і нагрівання, аналіз і обробка отриманих даних, їх друк і промивання обладнання після завершення всіх процедур з досліджуваними зразками автоматично.
Напівавтоматичні біохімічні аналізатори вимагають підготовки аналізованих реакційних сумішей вручну і їх використання більше підходить для невеликих лабораторій з малою кількістю досліджуваних матеріалів.
Також біохімічні аналізатори для автоматизації процесу підготовки та проведення аналізів можуть бути укомплектовані:
- роботами-маніпуляторами (з вбудованими термоелементами);
-лабораторними центрифугами під картриджі з реагентами і для пробірок з пробами;
- різними системами обробки інформації для формування тестів та робочих листів, реєстрації пацієнтів та формування бази даних щодо них, контролю за перебігом реакцій, розрахунків концентрації необхідних матеріалів і роздруківки результатів.
Використання біохімічних аналізаторів у біохімічних та клініко-діагностичних лабораторіях забезпечує точність вимірювань, економію реактивів, простоту управління, легке документування результатів і безвідмовну тривалу роботу.
-
Chemray-420
-
Chemray 240
-
BioChem FC-200
-
SAPPHIRE 120
-
RT-1904C
-
RT-9100
-
RT-9200
-
RT-9600
-
RT-9800
-
Biochem SA
-
Biochem S